PhotoJuraj

Som tu pre vás

 (+421) 902 802 803

Z mojej ponuky

Kurzy jogy

vopred predplatené na miestach, ktoré vám vyhovujú.

Pobyty s jogou v prírode

Víkendové a týždenné napr. Vysoké Tatry, Kérala - India.

Súkromné hodiny

jogy, jogovej terapie u vás doma alebo u mňa.

Reflexná masáž chodidiel

u vás doma alebo u mňa.

JOGA mojími očami

S jógou som začal koketovať na strednej škole, kedy som cvičil väčšinou sám. Až po rokoch som natrafil na učiteľa, ktorý mi dáva to, čo ma na jóge bavilo od začiatku - jemná postupnosť a nenásilné napredovanie. Jurajov prístup odporúčam všetkým, ktorí chcú pracovať na sebe dlhodobo.

Patrik Krebs, uciteľ angličtiny a španielčiny, dramaterapeut

K joge som sa dostala v 35 rokoch, keď som ochorela na rakovinu prsníka. A práve vtedy som sa "doplazila" k Jurajovi na jogu a postupne som začala zisťovať, o aký výborný mentálny a fyzický tréning ide. Po joge s Jurajom cítim každý sval v tele, ale necítim sa unavená či zničená, ako po klasickej "svalovke", skôr naopak, cítim sa doslova nabitá energiou.

Lucia,

Joga s Vami mi dava spojenie so svojim stredom, prijemnu relaxaciu a uzemnenie,ale tiez nacerpanie energie, posilnenie a emocionalnu pohodu. Cvicenie pod odbornym vedenim a moznost posuvania vlastnych hranic stale vyssie. Joga s Vami znamena nielen fyzicke cvicenie, liecenie a uvolnenie, ale aj mnozstvo konzultacii na rozne temy a cenne rady.

Gabi,

O joge viem zatiaľ veľmi málo, ale jej lekcie sú pre mňa hlavne upokojenie mysle a duše, začiatok cesty ako spoznať samu seba.

Renata Smilnakova, Vice prezident Zdruzenie pre francúzsku školu

K yoge mám blízky vzťah už od malička, keďže moja mamina takpovediac ňou žije. Keď som začala pracovať na recepcii v Joga centre Lotus, moje obzory sa rožsírili. Vďaka tejto práci som sa stretla s Jurajom a jeho výnimočným štýlom vedenia yogovej hodiny. Jeho kľudný melodický hlas, ktorý riadi Vaše pohyby má úžasnú moc odbúrať všetky myšlienky, s ktorými mnohí z nás bojujú a snažia sa ich skrotiť aspoň v tú jednu hodinu. Okrem toho, že sa mi počas jeho yogy vracia harmónia a pokoj v duši, mi Juraj neraz pomohol zbaviť sa bolesti krížov. Jednu hodinu venoval driekovo-krížovej oblasti a na druhý deň moja bolesť zmizla. Jurajove hodiny yogy odporúčam mladým, starším, seniorom, manuálne pracujúcim, ľudom so sedavým zamestnaním a v podstate úplne každému, kto sa chce starať o svoje psychické a fyzické zdravie. Yoga s Jurajom je určite tá správna cesta.

Alexandra,

Juraj je vynikajúci učiteľ jogy, ktorého štýl učenia vedie ľudí k vnímaniu seba samého dosiaľ nepoznaným spôsobom. Cvičiť s ním je pre mňa vždy radosť a skvelá skúsenosť, najmä o sebe samom.

Jano Mazur,

Joga s Jurajom znamena pre mna jedinecne momenty kludu a relaxacie. Momenty, kedy mozem zabudnut na cely svet a byt len sama so sebou. Vdaka Jurajovej konsistentnej snahe, aby sme dosiali rovnovahu medzi myslou a telom, som sa naucila vela o svojom tele. Tusim, kde su moje limity a tiez aj vyzvy na zdokonalovanie sa. Vdaka technikam z jogy sa mi dari lepsie zvladat aj velmi narocne situacie, ako boli napr. stavy po pôrode alebo aj stresy v kazdodennom zivote.

Barbara,

Jogu som začala mať reálne rada, až keď som sa prvý krát ocitla na hodine jogy s Jurajom. Česť všetkým, ktorý sa joge venujú a učia ju, ale pre mňa do tohto momentu žiaden lektor/ka neboli vyhovujúci. Juraj cvičenie vedie tak, že telo spolu s dušou strhne do toho najpríjemnejšieho esenciálneho stavu. Jeho liečivý hlas a pomenovávanie momentov, čo sa pri cvičení s telom deje je dokonalý zážitok pre nastavenie pokoja a skontaktovanie sa s hlbokým JA. Svojim žiakom prirodzene odovzdáva silu a energiu pri každej hodine.

Viola Texier Antošová,

Aj keď som sa spočiatku pozeral na jogu s nedôverou (napriek tomu že manželka cvičí už dlhé roky), skúsil som jogu počas rodinného letného pobytu v Tatrách, spojeného s cvičením (joga-vander). Po lete som v cvičení pokračoval. Čo môžem povedať po dvoch rokoch? Joga je beh na dlhé trate, ale už teraz sa výrazne zlepšila ohybnosť mojich kĺbov, pevnosť chrbtice a snáď aj držanie tela. Dokážem omnoho lepšie vnímať svoje telo, ktoré časti sú podvedome napnuté a uvoľniť ich. A hlavne dokážem lepšie kontrolovať stres a uvolniť sa pomocou dychových cvičení.

Boris Bilčík,

Pred viacerými rokmi, keď mi úplne „zhavarovala“ chrbtica, hľadala som pohyb vhodný pre moje len operovateľné diagnózy chrbtice. To, čo môj ubolený chrbát potreboval, som našla na joge s Jurajom Gajdošom. Jeho špeciálny, jedinečný spôsob vedenia cvičenia a výber cvikov ma naučil správne dýchať nielen pri cvičení, vnímať, čo mi telo hovorí, viem aj krátko relaxovať a viem chrbticu „rozhýbať“. Pohyb primeraný môjmu veku a diagnózam je vďaka cvičeniu s Jurajom súčasťou môjho takmer každého dňa. Operácia chrbtice sa nekonala a ani nebude.

Táňa,

Keď môj manžel začal mať bolesti chrbta vedel, čo mu chce telo povedať: spomalil každodenné tempo a začal cvičiť jogu s Jurajom Gajdošom. Jeho problémom bolo skrátené a ochabnuté svalstvo, s čím ako bývalý športovec nepočítal. Áno, v seniorskom veku dvíhanie činiek v posilňovniach nie je to, čo telo potrebuje. Joga pre seniorov s Jurajom nasmerovala manžela na zdravý pohyb a život bez bolesti.

Táňa a Števo,

Jóga pre mňa znamená radosť, uvoľnenie, nácvik, sebapoznanie a vďaka jóge som objavila aj svoju novú vlastnosť vytrvalosť. Okrem telesného cvičenia je to aj mentálny tréning, presne tak, ako to počúvam na každej hodine. Naučila som sa správne dýchať, cielene uvoľniť svoje telo i myseľ. Cvičila som celé tehotenstvo, dnes sa teším z usmietého a spokojnému bábätka, presne takého ako som si predstavovala a tri mesiace po narodení cvičím ďalej. Treba si nájsť niečo, čo človeka baví a venovať sa tomu. Mňa baví už ôsmy rok jóga s Jurajom:)

Lenka Vavrová,

Cvičenie Jogy pod Jurajovým vedením a pôsobením, je čosi, čo človeka pozitívne ovplyvní na celý život. A nemyslím tým len naše fyzické zdravie. Pár hodín strávenych na jeho lekciách stačí k tomu, aby človek začal o svojom tele a individuálnom vedomí zakorenenom v životnej existencii rozmýšľať komplexnejšie. Ako na hodinách jogy vraví: "Cieľom je posilniť co je oslabené, natiahnuť čo je skrátené. S nikým sa neporovnávať, nesúťažiť, nesúperiť. Viac cvičime doma, toto je len ukážka." V živote potrebujeme nielen fyzickú ale aj psychicko-duchovnú silu. Na Jurajových hodinách chápeme, ako je praktizovanie Jogy prepojené s našimi osobnými životmi. Uči celé naše JA byť pokojnejšie, pevnejšie a flexibilnejšie. Tak veľmi potrebné v tejto dobe, a navyše v mestskom živote. Prostredníctvom vonkajších pohybov sa učíme vnímať pocity zvnútra. To platí aj naopak. Tak isto nami vnímaný vonkajší svet odráža ako sa cítime, myslíme a správame. Vďaka Jurkovi Gajdošovi chceme nachádzať cestu k svojmu lepšiemu JA a Byť v rovnováhe so svetom okolo nás. Radi s Karinkou priznávame, že návyky získané od neho nám pomohli v kľúčových dramatických situáciách nášho života. Ľahšie sme ich prekonali, či sa s nimi vyrovnali. Za to ti patrí naša doživotná vďaka Juraj.

Přemysl Boublik,

Yoga mi zmenila môj životný štýl, každá hodina mi dáva nielen fyzickú silu, ale hlavne mentálnu...

Henrieta Nagyová,

S jógou som sa zoznámila pred ôsmimi rokmi vďaka Dr. Jurajovi Gajdošovi na Univerzite tretieho veku, kde bol mojím ročníkovým vedúcim v odbore jóga. Odvtedy cvičím pravidelne jógu, ktorá mi veľmi zmenila môj život. Postupne mi zmizli všetky zdravotné problémy, získala som dobrú telesnú kondíciu a spoznala som mnohých skvelých a zaujímavých ľudí. Vďaka jóge môžem aj v mojom veku dodnes pracovať ako majiteľka ajurvédskej indickej reštaurácie. Jóga ma naučila veľkej pokore k životu a poskytla mi harmóniu tela, duše a mysle. Za toto všetko vďačím môjmu skvelému priateľovi a učiteľovi Jurajovi, ktorý sa ako jeden z mála venuje aj jóge pre seniorov.
V ď a k a Juraj !

Viera Vojtková, GANESH UTSAV

Zo skúseností

Z môjho blogu

Moji partneri